Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Comercializare cosmetice bio
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Comercializare cosmetice bio

Buna ziua. As dori sa aflu care sunt procedurile si costurile pentru deschiderea unei afaceri cu comercializare cosmetice bio si lumanari decorative? Si nu ma refer la inchirierea unui spatiu, ci la procedurile legate de igiena si de calitatea produselor. Unde pot fi testate,in ce mediu se pot produce, trebuie sa am un spatiu special pentru asta, ce fel de spatiu, de catre cine trebuie spatiul si ustensilele utilizate dezinfectate si intretinute si cum? Ce costuri implica testarea continutului si avizarea sa? Care sunt pasii in deschiderea unui PFA, SRL, II, si de ce atestari/studii am nevoie pentru a deschide o afacere in acest domeniu.Orice detalii sunt binevenite, in special daca vin din partea unei persoane cunoscatoare/specialist. Multumesc
deea_zam18, utilizator