Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Certificat calitate de mostenitor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Certificat calitate de mostenitor

Buna ziua ,
Va rog sa ma ajutati intr-o situatie complicate : Bunica mea e decedata in Rep Moldova la o data necunoscuta si fara a avea vre-un certificate de deces . Copii acesteia - doi decedati cu certificate de deces , unul in viata dar "dus " . Pentru un process ni se cere certificate de calitate de mostenitor . Cum am putea obtine acest certificat si ce acte ne mai trebuiesc .Multumesc .
Certificatul de calitate de mostenitor este eliberat de notar. Consultati un notar, sunt sigur ca va va da toate lamuririle!
Usor nu va va fi, cititi conditiile si actele necesare:
[ link extern ] /