avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Daune morale pentru viol, consecinte neplata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Daune morale pentru viol, consecinte neplata

daca nu platesc daunele morale risc sa fac iinchisoare?
Nu. Daunele morale se vor executa conform dreptului civil. Vi se va pune poprire pe cont, scoate casa la licitatie.
Nu aveti bunuri, nu aveti ce sa va ia.
poi daca nu nu am nimik trecut pe mine si nici parinti pe ei atunci ce fac?
V-am spus sa detaliati, sunteti condamnat, ca nu se intelege nimic?
am luat 1.6 luni cu suspendare si acuma mio venit o hartie ca trebe sa platesc 300 mil daune morale

Alte discuții în legătură

Buna ziua - revocarea suspendării executării pedepsei Jugariu Jugariu O pedeapsa de 5 ani cu suspendarea sub supraveghere poate fi revocata? Mentionez .ca decizia este definitiva (vezi toată discuția)
Caz copyright. revocarea pedepsei in cazul neexecutarii obligatiilor civile jandangerosu jandangerosu vroiam sa vad dk ma puteti ajuta cu unsfat sau un raspuns la o intrebare.deci, in concluzie sa va spun: am avut o sala de jocuri si internet,nu am avut ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli judiciare - modalitati de plata mario999 mario999 Buna ziua ma numesc Mario am 17 ani si de curand am fost eliberat sub supraveghere mai precis am primit 2 ani cu incercare si 1 an cu executare.Intrebarea mea ... (vezi toată discuția)