Forum Discuţii juridice Executare silită evitare poprire Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

evitare poprire Executare silita

Buna ziua,

Consultand portalul instantelor de judecata am observat (si ma asteptam la asta) ca s-a incuviintat executarea silita de catre cei de la Cetelem IFN, pentru restante la plata creditelor. Intrebarea mea este: Daca dispun de suma necesara pentru achitarea creditului pot lua legatura cu executorul judecatoresc sa achit, fara sa mai fie nevoie ca luna cealalta sa ma trezesc cu contul blocat? din momentul in care voi primi scrisoarea de la BEJ (inca nu am primit instiintare) mi se acorda vreun termen de 1-2-3 zile? Ideea este ca as vrea sa evit acea poprire pe pensie. Multumesc.
Ar fi de preferat sa desfasurati dvs demersuri direct la executor,inanite sa vi se comunice somatia si inainte ca acesta sa dispuna poprire pe cont
Deocamdata nu stiu despre ce executor este vorba, asta nu pot afla decat dupa ce primesc instiintarea. Cazul s-a judecat pe 4.02.2015. Banuiesc ca foarte curand voi primi si scrisoarea. Intrebarea mea este: voi avea la dispozitie un numar de zile pana ca executorul sa dispuna poprirea?
Somatia care va fi comunicata va contine si datele executorului,nume ,adresa,numar telefon,astfel incat veti putea sa il contactati pentru a materializa interesul dvs