Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie copil

Buna ziua. As dori sa stiu daca mai beneficisz de indemnizatie copil,daca deschidem o firma asociatie familiala?
Daca acum sunteti in concediu crestere copil (CCC) puteti sa infiintati o asociatie familiala dar sa nu aveti venituri mai mari de 3.000 lei pe an calendaristic.
Va multumesc.
Insa mai am cateva neclaritati, cum ar fi...in acest moment eu sunt in concediu crestere copil, copilul are doar 4 luni, daca infintatam aceasta asociatie familiara.. Eu si sotul mai putem fi si angajati? Daca da.. Cu cste ore pe zi? 8?
In legatura cu aceasta ultima intrebare intrati pe sectiunea "PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială".