Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Eroare judicara. Batut crunt de un politist justitia ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Eroare judicara. Batut crunt de un politist justitia ma acuza ca l-am provocat. DOVEZI ZERO BARAT SPRE -1 !!

Conform legii magistratii pot lua decizii doar pe baza probelor din dosar, nu doar pe baza propriilor convingeri.

In fine, in urma cu 3 ani i-am zis "buna" unei tipe dintr-un club. Prietenul fetei, politist la ordine publica, a aflat si a venit si mi-a rupt maxilarul. pe scurt m-a batut in ultimul hal oferandu-mi injurii, pumni si picioare in cap. ambii ochi vineti, fruntea vanata, 3 hematoane intercraniene,etc. Toata fata imi era umflata.
Am asteptam 2 ani sa mi se faca dreptate. Desi pana si domnisoara a afirmat ca totul a inceput de la acel "buna", a fost crezut , fara dovezi, politistul care a zis ca am injurat-o pe respectiva si i-am cerut sa se culce cu mine.

Astfel desi am avut 18 zile IML (desi am avut dureri si luam medicamente timp de 6 luni) procurorul de caz i-a oferit NUP pe motivul ca eu am provocat scandalul! tipul are un singur martor care nu a declarat, nici el ca i-as adresat jignire domnisoarei respective.

De asemenea procurorul a fost smecher. NU a zis ca as fi injurat-o pe tipa, ce doar ca politistul s-a [plans de asa ceva si ca fapta nu prezinta pericol social pt. ca a fost generate de mine. Doamne, poti provoca pe cineva, sa-l pui sub stapanirea unei puternice tulburari sau emotii pt. ca-i spui "buna" unei fete ?

Am contestat la prim procuror si la judecator, si am pierdut. Desi nu aveau nici o proba impotriva mea.

Ce mai pot face? Pur si simplu nu o pot lasa. Sunt om de afaceri, foarte cunoscut in judet, nu e o problema sa investesc sume de bani, sa astept. Dar ce pot face?

Poate va intrebati de ce, daca am bani , nu ma duc la un avocat. Raspunsul: vreau sa nu fiu mintit, sa aud pareri diferite.

1. Plangere la DNA contra procurorul care a oferit o circumstanta atenunta pot depune?

Singura speranta era CEDO. Atata timp cat va permiteti sa platiti o consultatie, puteti solicita si opinia avizata a mai multor avocati daca considerati ca exista posibilitatea sa fiti mintit, desi nu inteleg aceasta temere a dvs.
Chiar nu se poate face nimic?
PanaMea, utilizator
Sesizati CSM-ul !
Andrei27111998 a scris:

Sesizati CSM-ul !

CSM poate examina activitatea sau conduita necorespunzătoare a judecătorilor sau procurorilor, încălcarea obligaţiilor profesionale în raporturile cu justiţiabilii ori săvârşirea de către aceştia a unor abateri disciplinare.
CSM nu analizeaza măsurile dispuse de procurori sau soluţiile pronunţate prin hotărârile judecătoreşti.