Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intrebare legata de bani depusi la Cec Bank.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intrebare legata de bani depusi la Cec Bank.

Buna ziua,
Am o problema si totodata o nelamurire. Tatal meu a depus o suma de bani la Cec Bank, acesta a facut in urma cu cateva zile accident vascular cerebral si este imobilizat la pat,inconstient. Am fost la banca si mi s-a spus ca nu a pus pe nimeni clauza si nu ii pot scoate, urmand sa vina un reprezentant acasa sa vada in ce stare este tot nu am putut scoate banii. Ce as putea face? Ce proceduri as putea urma? Multumesc
Incercati, daca cunoasteti codul PIN al cardului sa scoateti banii din contul curent(contul de card),daca banii sunt doar in contul de economii(depozit), este mult mai greu,in cazul in care decedeaza tatal dvs.,puteti scoate banii din contul de economii(depozit) doar cu certificatul de mostenitor.Oricum, discutati si incercati sa gasiti solutii cu cei de la CEC BANK.
Multumesc frumos pentru sfat!