Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Administrator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Administrator

Pot fi administrator (asociat unic) la doua societati? si in ce conditii!
Este interzis de lege.
Nu puteti detine calitatea de asociat unic in doua SRL, insa puteti detine calitatea de administrator in 2 SRL, (dintre care intr-unul sa aveti si calitatea de asociat unic), cu conditia sa primiti aprobarea asociatilor din SRL -ulin care ati fost numit prima data.
asociat unic intr-una si asociat (nu unic) in alta
sau asociatul uneia din societati sa fie persoana juridica