Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Aplicarea hotararii judecatoresti
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Aplicarea hotararii judecatoresti

Buna ziua, in urma unui proces civil trebuie sa platesc cheltuieli de judecta in valoare de 1340 lei. In sentinta pe care am primit-o nu se specifica unde si cum trebuie sa platesc aceaste cheltuieli, am primit o scrisore de executare silita de la un executor judecatoresc si mi-au blocat contul de salariu desi eu am vrut sa platesc dar efectiv nu am avut unde.
Ce pot sa fac sa nu platesc executorul judecatoresc si sa platesc exclusiv cheltuielile de judecata si sa-mi deblocheze contul de salariu.

Multumesc frumos
~ Conținut șters la cerere ~
Ati fi avut unde daca apelati la un executor si somati partea sa vina sa isi ridice banii sau daca ii plateati prin mandat postal pt ca sigur aveti in hotarare o adresa a partii.

Nu cred ca aveti sanse in cazul unei contestatii la executare.
Reclamantul este cetatean francez si eu nu detin decat un cont in euro de la el atat si nu locuieste in Romania
A fost Civil
~ Conținut șters la cerere ~