Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cumparare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cumparare teren

buna seara
vreau sa achizitionez un teren care inital a fost dat spre folosinta de primarei unor tineri casatoriti. terenul a fost dat in folosinta gratuit
pot achizitiona acel teren?
multumesc anticipat
Terenul fiind proprietatea Primariei, instrainarea se face prin licitatie. Eventual il puteti concesiona.
multumesc