avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salrizare 2015
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salrizare 2015

Am o nelamurire,mi s-a marit salariul cu 100 ron,dar orele suplimentare pentru sambete si duminici imi sunt platite la nivelul salariului vechi.E normal.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:27, 19 Februarie 2015
In ce perioada ati efectuat orele suplimentare ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se platesc orele suplimentare? spiridon vasilica spiridon vasilica Poate cineva sa ma lamureasca in privinta platii orelor suplimentare? Spre ex: la noi in fabrica, salariu este de 600 RON net,la un program de 8 ore. Se ... (vezi toată discuția)
Obligativitatea de a lucra in zilele de sarbatoare legale ACTIVBIT ACTIVBIT in conditiile in care in regulamentul de ordine interioara si contractul colectiv de munca se prevede in mod explicit ca pentru orele de lucru in zilelelde ... (vezi toată discuția)
se platesc sau nu, orele efectuate sambata, duminica? swamerra swamerra Decizia 1415/2009 a Curtii Constitutionale se refera si la orele efectuate in zilele nelucratoare sau, exclusiv la \"orele suplimentare\"?? art. 20 din ... (vezi toată discuția)