avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am dreptul la pensie anticipata?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am dreptul la pensie anticipata?

Buna seara, am o intrebare si anume: am 32 ani de vechime totala in munca si 62 ani ca varsta ,barbat din care 3 ani in conditii deosebite,in cadrul armatei.Pot iesi in pensie cu 3 ani mai devreme?
Cel mai recent răspuns: Gabi50 , utilizator 22:23, 19 Februarie 2015
Nu.
Nu puteti iesi nici la pensie anticipata partiala deoarece nu aveti un stagiu de cotizare de 35 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare anticipata oanalumi oanalumi Am 49 ani, 32 ani vechime in munca. #-o La ce varsta pot iesi la pensie anticipat si de ce documente am nevoie?:(:( (vezi toată discuția)
Varsta minima iesire pensie Adriana68 Adriana68 Buna ziua, Am 45 de ani (n. 03.07.1968 )si 27 ani de munca. Stiu ca e prea devreme sa intreb, insa m-ar interesa cand as putea iesi la pensie ? Conteaza ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata partiala ispa ispa Buna seara si Hristos a Inviat, e vorba de sotul meu, si avem cateva intrebari la care am aprecia raspunsurile dvs. Gen: M Data nasterii: 06.12.1952 ... (vezi toată discuția)