Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am dreptul la pensie anticipata?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am dreptul la pensie anticipata?

Buna seara, am o intrebare si anume: am 32 ani de vechime totala in munca si 62 ani ca varsta ,barbat din care 3 ani in conditii deosebite,in cadrul armatei.Pot iesi in pensie cu 3 ani mai devreme?
Nu.
Nu puteti iesi nici la pensie anticipata partiala deoarece nu aveti un stagiu de cotizare de 35 ani.