Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Chitanta taxa de timbru anulata de judecator
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Chitanta taxa de timbru anulata de judecator

buna ziua.
ma numesc adriana si as vrea sa va intreb daca este posibil ca un judecator sa anuleze o chitanta de 3000 de roni. pe scurt ,este vorba de un process de succesiune .am incercat sa deschidem dosarul. am angajat si un avocat si facand el calculul a spus ca trebuie sa platim 3000 de roni taxa de timbru . dupa un timp a venit o scrisoare in care scria sa achite taxa judiciara de timbru in cuantum de 4626 lei si nu pana la concurenta sumei de 4626 lei .la care avocatul a spus ca mai trebuie sa completam si am platit 1626 roni. cu toate acestea nu a fost acceptat dosarul dupa reexaminare anulare cerere . am cerut explicati am facut cereri pentru recuperarea chitantelor .am fost destul de insistente si intr-un final a iesit judecatorul din birou,dupa ce a scris pe chitanza de 3000 ANULATA ,si a venit la arhiva si a spus ca nu ne poate returna chitanzele pt ca au fost folosite pentru toate udientele care s-au tinut pt dosar. a spus citez '' omeneste ne intelege,dar din punct de vedere juridic nu poate sa faca nimic'' .noi am inceput un alt dosar si prima scrisoare care a venit ne-a informat ca trebuie platita suma de 7626 . in loc sa pierd 4626 si sa mai platesc la al doilea 7626 nu imi convenea sa mai ajung la primul inca 3000 daca as fi stiut ?
dar nu a fost o suma completa,in nici o scrisoare nu scria total de 7626 .
~ Conținut șters la cerere ~
buna seara si va multumesc pentru raspuns .
dar totusi nu inteleg de ce a anulat chitanza.
inteleg ca a fost anulat cererea si dosarul dar chitanza sa nu o mai pot recupera mi se pare ceva absurd.
~ Conținut șters la cerere ~