Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Fonduri de investitii - riscuri & beneficii
Discuție deschisă în Bursa de valori

Fonduri de investitii - riscuri & beneficii

Buna ziua,

Care ar fi cea mai buna varianta de maximizare a unor economii de 10-15 euro, in conditiile in care depozitele in euro au dobanzi complet ne-avantajoase?

Care sunt riscurile asociate alternativelor de investitie, gen obligatiuni, depozite structurale, garantii etc?

As vrea sa aflu mai multe detalii, dincolo de partea teoretica.

multumesc anticipat
Puteti sa urmariti singur evolutia cotatiilor actiunilor listate la bursa de valori Bucuresti pe bvb.ro si apoi sa contactati un broker care sa va ajute. Se spune pe la colturi ca actiunile companiilor din energie sunt la moda acum.
Pentru fondurile de investitii le puteti alege si apoi sa le urmariti evolutia.
Sfaturi concrete adica cumpara la cutare si la cutare e cam greu, practic imposibil. De altfel valoarea aceea de 10-15 euro, daca nu e o greseala de scriere, e foarte mica pentru a discuta de un castig cat de cat semnificativ la astfel de investitii. Daca ati fi scris 10 000 euroi poate ca era altceva.