Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Certificat actionar
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Certificat actionar

Buna am si eu un certificat de actionar si as vrea sa stiu CE valoare au cati bani pot lua pe ele sunt 39 de actiuni
george-neagu, moderator
Interesați-vă la Depozitarul Central.
Depozitarul Central nu da cotatii ale actiunilor tranzactionate la bursa sau direct intre persoane fizice la notar. Urmariti daca firma la care aveti actiuni e listata la Bursa de valori Bucuresti pe pagina bvb.ro
Depozitarul Central da doar un extras de cont cu actiunile detinute de fiecare persoana fizica sau juridica.
george-neagu, moderator