Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Apartament cumparat cu credit prima casa, mutare ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Apartament cumparat cu credit prima casa, mutare ipoteca

am cumparat un apartament cu credit pt prima casa. ulterior mi-am construit o vila, pretul acesteia depasind cu mult pretul apartamentului. in ce conditii pot muta ipoteca de pe apartament pe vila, ca sa pot vinde apartamentul in baza caruia am primit creditul? care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez? am sanse? multumesc f mult
Aveti interdictie de vanzare 5 ani de la acordarea creditului?In astfel de contracte garantate de stat aveti aceasta interdictie, indiferent daca achitati integral creditul mai devreme.
da, pe contractul incheiat scrie ca nu-l pot instraina 5 ani. dupa acesti 5 ani pot schimba garantia? cui ma pot adresa? multumesc f mult
Luati legatura cu banca la care a-ti facut contractul de credit.
Buna ziua! Imi puteti spune daca ati reusit sa mutati ipotecat de pe ap cumparat prin prima casa? Ms