Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... declaratie notariala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

declaratie notariala

Buna ziua,

Intentionez sa plec in vacanta in UK cu copilul meu care are 3 ani,cu o declaratie notariala din partea tatalui prin care isi da acordul sa plec cu copilul. Intrebarea mea este : acea declaratie trebuie tradusa in engleza?

Multumesc!
declaratia este necesara la iesirea din Romania deci e ok in limba romana.