Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit primarie
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit primarie

Buna ziua, va rog sa-mi sa ma ajutati in urmatoarea problema: am fost la primarie sa cer o adeverinta cu suprafata de teren detinuta, dar nu au vrut sa-mi elibereze ca nu am platit impozitul pe anul in curs 2015 ( impozitul este platit pe 2014). Este un act legislativ prin care pot face acest lucru?
Da faceti o plangere prealabila unei actiuni in contenciosul administrativ, pe care o inaintati in scris primariei si solicitati numar de inregistrare si in care specificati ca va este incalcat un drept legal. Daca nu vor sa v-o primeasca o trimiteti prin posta cu scrisoare deschisa. Bafta.
Nu au voie sa conditioneza eliberarea unei adeverinte de plata impozitului. Solicitati o audienta la primar. Daca nu solicitati in scris si asteptati raspunsul, dupa care va adresati forurilor superioare, ori de ce nu mass mediei.
Multumesc