Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PROGRAMUL DE LUCRU LA BUNUL PLAC al sefului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PROGRAMUL DE LUCRU LA BUNUL PLAC al sefului

Se poate ca o sefa sa iti faca ce program de lucru vrea, chiar daca alte 30 persoane lucreaza in alte localitati la aceeasi firma pe acelasi post si au un program fix( cu mentiunea ca in fisa de post scrie la subordonat de specialitate unui manager si disciplinar actualei sefe)...Managerul de specialitate lucreaza acelasi program fix cu ceilalti colegi...
Irina Havirneanu, Alte profesii
Art. 117 C.mun. - Programul de muncă şi modul de repartizare a acestuia pe zile sunt aduse la cunoştinţă salariaţilor şi sunt afişate la sediul angajatorului.

Programul de muncă şi modul de repartizare a acestuia pe zile le aveti mentionate si in contractul individual de munca ?