Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot afla ce propietati detine tatal meu natural
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot afla ce propietati detine tatal meu natural

Buna ziua,
Am un tata caruia ii port numele din cauza ca trebuia sa am o pensie alimentara, si in afara de asta, intre mine si el nu a fost altceva, decit doar vreo 2 ore impreuna in timp de 45 de ani si atit.
el sa recasatorit si din acest mariaj are o fata.
eu nu stiu nimic de cea ce ar detine si cea ce ar putea instraina de pe numele lui pe alt nume
cum pot afla, de dinainte sa decedeze, ce ar ramine in urma lui ca mostenire
stiu ca este macabru#-o, dar din 45 de ani:((, am vazut doar 18 ani pensie de la el si chiar nu stiu ce detine, desi este o persoana publica.

unde as putea sa ma informez de aceste date
in momentul de fata chiar nu stiu daca e mort sau viu, daca mai traieste.
Poate sa instraineze si sa moara sarac lipit nu e dator sa lase cuiva mostenire.
Puteti sa incercati sa il vizitati daca vreti sa stiti daca mai traieste sau nu.