avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot afla ce propietati detine tatal meu natural
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot afla ce propietati detine tatal meu natural

Buna ziua,
Am un tata caruia ii port numele din cauza ca trebuia sa am o pensie alimentara, si in afara de asta, intre mine si el nu a fost altceva, decit doar vreo 2 ore impreuna in timp de 45 de ani si atit.
el sa recasatorit si din acest mariaj are o fata.
eu nu stiu nimic de cea ce ar detine si cea ce ar putea instraina de pe numele lui pe alt nume
cum pot afla, de dinainte sa decedeze, ce ar ramine in urma lui ca mostenire
stiu ca este macabru#-o, dar din 45 de ani:((, am vazut doar 18 ani pensie de la el si chiar nu stiu ce detine, desi este o persoana publica.

unde as putea sa ma informez de aceste date
in momentul de fata chiar nu stiu daca e mort sau viu, daca mai traieste.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:25, 25 Februarie 2015
Poate sa instraineze si sa moara sarac lipit nu e dator sa lase cuiva mostenire.
Puteti sa incercati sa il vizitati daca vreti sa stiti daca mai traieste sau nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare allex2maf allex2maf va rog un sfat! Tatal meu si-a parasit familia acum 10 ani, dupa cativa ani mama a reusit sa divorteze de el ,\'\'in lipsa\'\'lui.Nu stiu daca e mort sau ... (vezi toată discuția)
Proprietate, dreptul copilului madyyy13 madyyy13 Buna seara, Va rog sa ma sfatuiti cum putem proceda in cazul in care: - 2 parteneri care au conceput un copil in anul 1985, copilul luand numele de familie ... (vezi toată discuția)
Succesiune danascortan danascortan Buna seara sintem doi frati parintii au divortat cind noi eram copii. Mama cind a venit sentinta de divort a mai avut o foaie pe care scria ce bunuri poate sa ... (vezi toată discuția)