avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... angajare pensionar la stat
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

angajare pensionar la stat

Tinand cont de faptul ca unele pensii s-au marit, salariului mediu brut pe economie utilizat la fundamentarea bugetului asigurarilor sociale de stat si aprobat prin legea bugetului asigurarilor sociale de stat a ramas in continuare in suma de 2298 lei net ?
Ultima modificare: Miercuri, 25 Februarie 2015
Justitiarul711, utilizator
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 20:45, 25 Februarie 2015
Pentru anul 2015, castigul salarial mediu brut este de 2.415 lei, conform Legii nr. 187/2014 a bugetului asigurarilor sociale de stat, publicata in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 961 din 30 decembrie 2014.
Multumesc! Tot respectul:bow:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributia la pensii sandu_valentin sandu_valentin Am I.I. pentru care pana acum am platit comf. deciziei de impunere 16% impozit si 5,5% sanatate; intrebarea mea este daca este obligatorie si plata ... (vezi toată discuția)
Salariul minim pe 2015 mateiadriana mateiadriana Cat este salariul minim drut pe anul 2015? Cat este salariu mediu utilizat la fundamentarea bugetului asigurarilor sociale pe anul 2015 ? (vezi toată discuția)
Cumul pensie-salariu maria_55 maria_55 Buna ziua! Sunt profesor si ar trebui sa ma pensionez la limita de varsta (65 ani) in martie 2015. As putea functiona pana la sfarsitul anului scolar (iunie ... (vezi toată discuția)