Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... angajare pensionar la stat
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

angajare pensionar la stat

Tinand cont de faptul ca unele pensii s-au marit, salariului mediu brut pe economie utilizat la fundamentarea bugetului asigurarilor sociale de stat si aprobat prin legea bugetului asigurarilor sociale de stat a ramas in continuare in suma de 2298 lei net ?
Justitiarul711, utilizator
Pentru anul 2015, castigul salarial mediu brut este de 2.415 lei, conform Legii nr. 187/2014 a bugetului asigurarilor sociale de stat, publicata in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 961 din 30 decembrie 2014.
Multumesc! Tot respectul:bow: