avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... reclama pe biciclete
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

reclama pe biciclete

Vreau sa dau spre inchiriere biciclete. Ce trebuie sa fac pentru a le putea tine pe timpul zilei undeva in spatiul public si sa am afisat pe ele o anumita reclama?
Cel mai recent răspuns: Mihail Hritcu , Consilier juridic 12:05, 17 Iunie 2009
Inchiriati / concesionati un astfel de spatiu si incepeti activitatea.
Nu uitati sa aveti acest obiect de activitate autorizat si verificati daca mai aveti nevoie si de alte avize / autorizatii.
Succes.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie functionare pentru spatii comerciale inchiriate altor societati ecologing ecologing Azi am avut o inspectie in vederea prelungirii autorizatiei de functionare pentru un spatiu pe care il detinem in propritate. Mentionam ca am inceput ... (vezi toată discuția)
Cod caen publicitate? florin89 florin89 Buna seara, Am si eu o intrebare: o firma are un magazin, iar deasupra magazinului are mult spatiu pe care se gandeste sa il foloseasca drept spatiu de ... (vezi toată discuția)
Fals in acte??? selena1720 selena1720 Buna seara, Problema mea este urmatoarea... In decembrie 2013 am inchiriat un spatiu pentru a putea deschidea o cafenea bar/club.. Cand am dorit sa inaintez ... (vezi toată discuția)