Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Casa de marcat fiscala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Casa de marcat fiscala

Suntem persoana juridica (Universitate). Pentru incasarea diverselor taxe de la persoane fizice (studenti), eliberam bon fiscal. Intrebarea este daca in raport cu persoane juridice utilizam tot bonul fiscal sau eliberam chitanta ? (ex.pt.incasarea chiriei , taxei de conferinta)
eu as merge pe ff si chitanta ,chiria se plateste in baza unui contract banuiesc .