Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA autorizare CAEN persoana participanta
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA autorizare CAEN persoana participanta

Buna ziua. Sotul meu este titular PFA si activeaza in prezent cu cod CAEN 9329, respectiv inchiriere mese de biliard. In paralel ar dori sa adauge cod CAEN 5630-Baruri in vederea amenajarii unui bar in incinta salii de joc. Titularul, respectiv sotul meu nu are un certificat de calificare ca barman ospatar sau lucrator comercial, insa eu (sotia) detin un astfel de certificat. Avand in vedere ca sunt inregistrata la RC ca si persoana participanta la activitatea PFA, putem obtine adaugarea acestui CAEN la obiectul de activitate?
missbeauty, utilizator
Depuneti documentele la Registrul comertului din judetul dvs. pentru completare profil de activitate cu noul cod CAEN.
Mulțumesc foarte mult. Azi am fost la RC și consultantul de acolo a spus ca nu este posibil deoarece titularul trebuie sa fie calificat. Dacă mă puteți ajuta cu un act normativ v-aș fi recunoscătoare
Ati primit deja raspunsul de la RG, ca nu este posibil cu documentele prezentate de dvs.
Mulțumesc