avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Compensari ANAF
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Compensari ANAF

Buna ziua,
Va rog mult sa ma ajutati!
Am inspectie fiscala la PFA si contabilul meu m-a invata sa-mi fac salariu iar cei de la fisc nu vor sa-mi recunoasca nicio cheltuala cu salariu. Cum trebuie sa procedez sa mi se compenseze sanatatea de 5,5%, pensia de 10,5 % si 20,8% plus impozitul ce l-am platit ca salariat?:((
Multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: Adolfina Pop , Consultant fiscal 20:44, 28 Februarie 2015
Buna ziua,
Faceti o cerere catre Directia Finantelor Publice.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa smartcars smartcars buna ziua, o firma mi-a oferit un job cu o conditie : sa ma plateasca ca PFA. ce taxe trebuie sa achit eu ca si PFA ? banuiesc ca exista un 16%, dar mai ... (vezi toată discuția)
închiriere apartament în scop turistic dorinakt dorinakt Bună ziua, Pentru a închiria un apartament în scop turistic, a funcționa legal și a avea profit ce variante am? [1] Dacă declar la direcția fiscală, ... (vezi toată discuția)
Contributie angajator ceapraga ceapraga Administratora noastra a fost angajata cu conventie civila. In momentul de fata are contract de munca. Cenzora are contract de mandat. As dori sa stiu care ... (vezi toată discuția)