Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene - lavanda
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene - lavanda

Buna seara! As dori sa aflu mai multe detalii concrete despre masura 112 pentru instalarea tinerilor fermieri. Am tot citit pe internet, dar este putin cam ambigua pentru ceea ce doresc eu sa realizez.

Daca detin o suprafata de 4 ha in arenda, sunt eligibil pentru depunerea proiectului privind o finantare la o cultura de lavanda? Nu detin un capital mai mare de 10.000 ron si pentru 4 ha ar fi necesar minimum 70.000-80.000 ron, si as dori sa stiu daca pot accesa astfel de fonduri, avand in vedere suprafata de teren si scopul..
Detalii despre masura 6.1 gasiti pe site:
[ link extern ] /
Coeficientii productie standard le gasiti la:
[ link extern ]
Conform acestor coeicienti, pentru lavanda aveti nevoie de min 13-14 ha la sfarsiul implementarii. Cititi si celelalte conditii pe care trebuie sa le indepliniti.
Informatii mai detaliate aflati de la oficiul judetean al APRDP