Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... lpoteca de catre asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

lpoteca de catre asociatie

buna ziua. legea ipotecarii de catre asociatie se aplica tuturor celor care au datorii la intretinere?daca da de ce vicepresedintele care in februarie 2013 avea datorie de peste 7000 ron iar secretarul avea peste 10000 datorii cumulate nu au aceasta ipoteca sau privilegiu ?> pe cand in acelasi an cu o datorie de 5300 mi sa pus privilegiu.pot sa dau in judecata asociatia pentru favoritisme si pentru discriminare?
Privilegiu imobliar nu inseamna ipoteca.
Cat despre favoritisme, ce sa mai vorbim ...
domnule consultant eu vreau sa fac un credit ipotecar.datorita faptului ca am acest privilegiu mi sa spus sa aduc adeverinta de la asociatie precum ca ar fi de acord si cu acest credit ipotecar de rang 2 .asociatia avand ipoteca rang 1.asociatia nu vor sa imi dea adeverinta. ce pot face in acest caz?
e usor de dat in judecata si motive intemeiata ar cam fi si aveti perfecta dreptate dar intrebarea este:ce aveti de cistigat de pe urma procesului?
va spun eu timp pierdut,bani cu avocatul si nervi pt ca sa presupunem ca o sa cistigati procesul dar ce cereti in instanta nu stiu pt ca ipoteca aplicata dv este perfect legala iar ca sa dati in judecata asoc. ca nu pune ipoteca si altora e cam greu pt ca nu deschideti actiune in numele altora daci daca vreti sa dati in judecata asoc.dati-o dar pt ceva care va afectat pe dv astfel o sa va respinga