Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Ce taxe se platesc la primarie pentru obtinere ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Ce taxe se platesc la primarie pentru obtinere autorizatie constructie respectiv demolare?

Ce taxe trebuie sa platesc la primarie pentru a obtine o autorizatie de constructie si una de demolare? Valoarea trecuta in proiect pentru autorizatia de constructie este de 70.000lei iar pentru autorizatia de demolare este de 2.000 lei.
La primarie pe langa taxa de 0.5% din vcaloarea proiectului se mai adauga taxa de drum precum si alte taxe. Este normal sau legal?
Cand ati mers la primarie ati solicitat in scris care sunt costurile pentru autorizatie si pentru demolare?....care este baza legala si cum se calculeaza?....
Este vorba de o constructie mare ?