Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Ce trebuie să conțină o chitanță și o factură ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Ce trebuie să conțină o chitanță și o factură când le emit ca PFA către o persoană fizică?

Organizez un training și trebuie să încasez bani din partea participanților, participanți care sunt persoane fizice. Ce date trebuie să iau de la ei pentru a nu mă deranja ulterior ANAF-ul?
CNP si adresa.