Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Judecare in lipsa - contestatie la executare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Judecare in lipsa - contestatie la executare

Buna seara,am depus o contestatie la executare iar primul termen a fost stabilit dar nu ma pot prezenta la data respectiva,pot solicita judecarea in lipsa?In baza carui articol pot solicita acest lucru ?Ma puteti ajuta va rog cu o formulare?
Multumesc.
Veţi solicita judecarea cauzei în lipsă în temeiul art. 411, alin. (1), pct. 2 teză finală Cod procedură civilă. Un model de cerere găsiţi accesând link-ul de mai jos:
[ link extern ]
Multumesc foarte mult!