avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 820 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare livada
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare livada

Ce demersuri/ce documentatie trebuie depusa, unde se depune pentru infiintarea unei livezi?
Trebuie vreo aprobare in acest sens daca vreau sa-mi fac o livada pe terenul meu de 1 Ha?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters44758 , utilizator 16:52, 3 Martie 2015
Adresati o cerere primariei in raza careia se afla terenul si solicitati schimbarea destinatiei (a categoriei de folosinta) din teren arabil in livada de pomi fructiferi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Gradina familiala si pasune viorel_gheorghe viorel_gheorghe detin de curand un teren incadrat ca pasune, l-am cumparat paraginit si plin de spini, nu a mai fost folosit ca pasune (daca asa a fost) de foarte mult timp, ... (vezi toată discuția)
Ce tip de teren sa aleg - pentru a plati cel mai mic impozit ? cristiannegru cristiannegru Un salariat de la Impozite si taxe mi-a dat urmatorul Tabel: TABLOUL cuprinzând nivelurile impozitelor şi taxelor locale în sumă fixă pentru ... (vezi toată discuția)
Schimbare categorie folosinta teren agricol sorin03 sorin03 Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti daca in conditiile legislatiei actuale, am sanse sa transform un teren extravilan categoria faneata in livada de pomi ... (vezi toată discuția)