Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Depasire plafon TVA inregistrare ROI
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Depasire plafon TVA inregistrare ROI

Buna ziua,
Daca o microintreprindere, neplatitoare de TVA, depaseste plafonul de TVA de 65000 EUR(aproximativ 48000 EURO calculati la cursul de la aderare), atunci firma trebuie sa se inregistreze si in ROI?

Multumesc
Buna ziua,
In ROI va inscrieti daca intentionati sa faceti livrari sau achizitii intracomunitare.