Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Insolventa - firma noua
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Insolventa - firma noua

in cazul in care esti admin. si asoc unic, ai intrat cu firma in insolventa, s au definitivat apoi toate procedurile si s a dizolvat firma, daca vrei sa ti faci alta noua tot k admin si asociat unic exista vreun impediment?
Nu. Impedimentul va fi daca doriti ca noua firma sa fie platitoare de TVA.
puteti fi mai explicita?