avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1812 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Aprovizionare produse alimentare si nealimentare
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Aprovizionare produse alimentare si nealimentare

buna seara,
daca este permis aprovizionarea de produse din market cumparate pe baza de factura si revinzarea acestora cu alt pret in magazine autorizate,if.ii etc
Cel mai recent răspuns: tinutz , utilizator 11:10, 8 Martie 2015
Da, acea ordonanta din 1990 care interzicea revanzarea marfurilor cumparate cu bon fiscal s-a abrogat in 2013.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrarea bonurilor fiscale in gestiune pana la emiterea facturilor ContSters137481 ContSters137481 Am si eu urmatoarea situatie: majoritatea supermarketurilor/magazinelor emit bonuri fiscale cu posibilitatea emiterii facturii in termen de cateva(1-7) zile ... (vezi toată discuția)
Chitanta vs bon fiscal ioanaep ioanaep Buna ziua, Stie cineva daca mai nou o societate este obligata sa emita bon fiscal catre o alta societate....? Eu nu stiu de asa ceva, poate stie ... (vezi toată discuția)
Este permis? ema19 ema19 Este permis sa cumpar diverse marfuri din Carrefour, Real si alte magazine de acest gen si sa revand in micul meu magazin? Am intrebat mai multi contabili si ... (vezi toată discuția)