Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Aprovizionare produse alimentare si nealimentare
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Aprovizionare produse alimentare si nealimentare

buna seara,
daca este permis aprovizionarea de produse din market cumparate pe baza de factura si revinzarea acestora cu alt pret in magazine autorizate,if.ii etc
Da, acea ordonanta din 1990 care interzicea revanzarea marfurilor cumparate cu bon fiscal s-a abrogat in 2013.
multumesc