Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Donatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Donatie

Buna seara,sotul meu era proprietar pe o garsoniera de 1 an de zile si odata cu recensamantul cei de la o firma de recuperari l-au gasit cu un bun imobil au inceput sa-i trimita scrisori,intre timp a facut donatia ,garsoniera pe numele mamei lui si tot primeste scrisori cu executare silita,cu toate ca plata impozitului vine pe numele mamei.
Se poate intampla ceva rau?
Depinde ce mandat au de la creditor. Cel mai probabil da.