Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract executor judecatoresc!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract executor judecatoresc!

Buna ziua!
Vreau sa inchei un contract cu un executor judecatoresc pe recuperarea sumei de 3354 ron privind cheltuieli de judecara,decizie definitiva si executorie!Pesoana debitoare este juridica,are bani in cont la Raiffeins Bank...cit ar fi onorariul executorului si in cit timp ar dura aceasta operatiune?
Va multumesc pt sfaturi!
Cu stima,Razvan Dicu
Trebuie vorbit cu executorul care se ocupa de executare.
Nu e o suma fixa.
Daca se face prin poprire nu dureaza mult.
Onorariul executorilor nu este fix, fiecare executor judecatoresc isi stabileste onorariul. Oricum, in cazul dumneavoastra nu cred sa depaseasca 500 lei, bani pe care ii veti recupera de la debitor.
Va multumesc pt raspunsuri!
O zi buna!