avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 943 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Partaj judiciar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Partaj judiciar

Salut!,in calitate de parat am primit de la judecatorie rezolutia in care se specifica urmatoarele >respinge ca neintemeiata exceptia lipsei calitatii procesuale active si excepita inadmisibilitatii.Admite actiunea.
Ce sa inteleg ,ca am pierdut?...Pot sa fac recurs?, Multumesc.
Cel mai recent răspuns: tudorhas , utilizator 09:33, 6 Martie 2015
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Solutie proces! haller haller Buna ziua! As dori sa mi se explice si mie solutia din [b]apel[/b]. La prima instanta pe fond s-a dat urmatoarea solutie: \\"Solutie: HOT.-Respinge ... (vezi toată discuția)
Contestatie la exacutare silita evacuare pe ordonanta mata2 mata2 Am si eu o mare problema mare si cam urgenta: Am fost actionata prin ordonanta presedintiala de o SC (fost chirias in ap meu) sa evacuez apartamentul , pe ... (vezi toată discuția)
Calculul şi plata diferenţelor dintre drepturile salariale încasate şi cele cuvenite, în conformitate cu prevederile legii nr. 221/2008 ncNC ncNC Cui mă adresez ca să primesc drepturile în baza Legii nr. 221/2008 ? Sunt în următoarea situație: Tribunal solutie: Admite in parte cererea Solutia pe ... (vezi toată discuția)