avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene masura 6.1
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene masura 6.1

Buna seara,
Doresc sa infiintez o cultura de plante medicinale (in special galbenele), se pot accesa fonduri prin masura 6.1-instalarea tinerilor fermieri?
Mentionez ca nu am in prezent nici o exploatatie.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 07:10, 10 Martie 2015
Pentru a vedea care sunt conditiile de instalare a tinerilor germieri va recomand sa cititi:
[ link extern ]
precum si
[ link extern ]

Dimensiunea minima a exploatatiei este 12000 SO, ceea ce pentru plante medicinale reprezinta aproximativ 14 ha teren cultivat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Masura 112 adipro adipro Buna seara, As dori sa accesez fonduri europene pe masura 112 , insa fosta mea sotie in perioada cand eram casatoriti a beneficiat de aceasta masura. Este ... (vezi toată discuția)
Fonduri europene cultivare grau gruianuandreeaeugenia gruianuandreeaeugenia lucrez 50,65ha,am semanat 30ha cu grau,in toamna 2011,cu nu pot depune proiect pe masura 112,sant considerat neeligibil, nu am istoric rol APIA. (vezi toată discuția)
Sub-măsura 6.1. „sprijin pentru instalarea tinerilor fermieri” Monica_2015 Monica_2015 Buna ziua, Stiti cumva daca pentru a accesa sub-măsura 6.1. „Sprijin pentru instalarea tinerilor fermieri” din noul PNDR 2014-2020 este obligatoriu ca ... (vezi toată discuția)