Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene masura 6.1
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene masura 6.1

Buna seara,
Doresc sa infiintez o cultura de plante medicinale (in special galbenele), se pot accesa fonduri prin masura 6.1-instalarea tinerilor fermieri?
Mentionez ca nu am in prezent nici o exploatatie.
Multumesc!
Pentru a vedea care sunt conditiile de instalare a tinerilor germieri va recomand sa cititi:
[ link extern ]
precum si
[ link extern ]

Dimensiunea minima a exploatatiei este 12000 SO, ceea ce pentru plante medicinale reprezinta aproximativ 14 ha teren cultivat