Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Hotarare executorie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Hotarare executorie

Int-un caz de suspendarea legaturilor cu minorii s-a luat o hotarare judecatoreasca, cu mentiunea ”executorie”. Sa inteleg ca hotararea intra in vigoare cu toate ca exista cale de atac?
Multumesc.
Da.
Multumesc de raspunsul rapid si concret:)