Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Plata intretinerii in euro
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Plata intretinerii in euro

eu sint propietar de aparmatent,abtimistrator a murit,si fiul ei,care nu a fost votat,imi da o chitanta,prin care este incasat suma de 210 euro.E bine sau nu e bine?La revedere!
Incasarile nu se fac in euro. Moneda nationala este leul. Cel mult putea sa va taie contravaloarea in lei a celor 210 euro.
Apoi... cine ii permite fiului sa faca incasari atat timp cat nu e administrator? Aveti grija si aici ma refer la tot blocul... sa nu va treziti cu surprize.
Nu stiu, dar probabil pe cealalta lume unde se afla raposatul administrator se primesc in plata doar euro. Cautati sa verificati unde au ajuns banii dumneavoastra. Sper totusi sa fie contabilizati in lumea aceasta.