avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 363 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Intrare in legalitate constructie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Intrare in legalitate constructie

Am cumparat in urma cu 12ani o cladire care se afla pe un teren al primariei si acesta este situat pe domeniul public.Primaria nu vrea sa-mi faca nici un act pentru a consolida cladirea.Ce solutie ar fi pentru ca primaria sa-mi dea autorizatiile necesare si cum pot obtine acte?

Alte discuții în legătură

Teren in folosinta de la primarie alexandru andra alexandru andra Buna seara. O SC a cumparat de la un alt SC acum 10 ani, un magazin-chiosc care se afla pe terenul Primariei.Totodata SC care a cumparat a preluat si terenul ... (vezi toată discuția)
Dobandire teren puslic puslic sunt proprietarul unei constructii aflate pe un teren al primariei. am tot incercat sa dobandesc terenul de sub cladire, dar fara succes. mereu acelasi ... (vezi toată discuția)
Teren vandut de sub imobil GBC GBC Situatia care ma nelamureste se prezinta in felul urmator: Fostul proprietar a cumparat o cladire, reprezentand un garaj, (cu structura din chirpici) din ... (vezi toată discuția)