avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2015 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbari aduse locului de parcare ADP
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbari aduse locului de parcare ADP

Buna ziua,

As dori sa stiu daca exista o baza legala pentru a putea aduce schimbari locului de parcare alocat de ADP (sector 6, in cazul meu).
Am 3 arbori in jurul parcarii si sunt foarte multe pasari, prin urmare, tot timpul am gainati pe masina.
As dori sa pun 4 stalpi metalici si un acoperis de policarbonat.
Mentionez ca am depus sesizari pentru toaletarea arborilor insa mi s-a raspuns ca dureaza pana la 2 ani pana se rezolva.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 22:35, 8 Martie 2015
Problema tualetarii copacilor intra in responsabilitatea serviciului specializat din primarie
Executarea de copertina,legal - nu va putea fi admisa,deoarece schimba aspectul domeniului public

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taiere copac intre blocuri --in caz de neaprobare cine este raspunzator de consecinte zolyxx zolyxx Buna ziua In cazul in care la solicitarea locatarilor pt a taia un brad (care este la o distanta de 4,5 m de bloc depasind cca cu 5 m inaltimea blocului ... (vezi toată discuția)
Reamenajarea zonei din spatele blocului - parcare - spatiu verde robertof robertof Buna ziua, As dori cateva sfaturi pentru inaintarea unei sesizari in vederea reamenajarii spatiului din spatele blocului unde locuiesc, intr-o zona curata, ... (vezi toată discuția)
Arbori dintre blocuri adrianpaul169 adrianpaul169 buna-ziua,locuiesc intr-un bloc care are in jurul lui cativa arbori care nu deranjeaza pe nimeni,sunt toaletati anual,sunt la distanta rezonabila de bloc;avem ... (vezi toată discuția)