Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Raspunderea materiala a Guvernului pentru HG-uri
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Raspunderea materiala a Guvernului pentru HG-uri

Din cauza unor HG-uri date in 1998-2000 am pierdut contractul de asociere cu Ilie Nastase pentru Academia de Tenis Ilie Nastase Vointa Bucuresti. Ilie si-a falimentat firma la recomandarea lui Piperea si acum si-a intabulat terenul si dezvolta proiectul fara mine care i-l aveam "turn key" in 1998. Trei HG-uri date de Radu Vasile, Tariceanu si Nastase ne-au confiscat clubul, investitia mea si am pierdut tot intr-un proiect de cateva sute de milioane de euro!! 65,000 mp teren si constructiile aferente. ce sa fac sa recuperez contractul sau sa cer daune statului pentru ingerinta in afaceri private.
Nu cred ca mai puteti face ceva acum , daca este vorba despre perioada respectiva.