Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Cum imi pot recupera fetele de la fostul meu soț ,inca suntem in divorț de un an jumate si as vrea sa stiu cum pot demonstra ca sa imi fie încredintate mie.
Momentan locuiesc intr.o garsoniera cu chirie dar nu am contract înregistrat la primărie pentru ca nu vor proprietarii sa.mi facă contract vreau sa stiu daca este o problema asta.
Câștig in jur de 15 milioane pe luna .
Cum pot demonstra in cel mai bun mod ca sa.mi incredinteze mie fetele.
El spune ca mii le da doar daca mii le da legea
Mulțumesc anticipat celor care imi da un răspuns constructiv.
Locuinţa lipsă este o bilă neagră.
Faptul că de 1,5 ani fetele locuiesc cu tata este încă o BILĂ neagră.
Lipsa contractului de închiriere înseamnă lipsă domiciliu stabil.
În plus, o garsonieră pentru 3 persoane este puţin.