Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Verificarea instruirii periodice
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Verificarea instruirii periodice

buna ziua
in situatia in care directorul general face instructajul periodic directorilor de compartimente cine semneza la verificare instruirii? tot el sau lucratorul desemnat intern?
multumesc!
Semneaza ITM cand vine in control, in teren.
Nu cred ca ar fi incantat directorul general sa vada o viza pe instruirea facuta de el, din partea unui subordonat.
sa inteleg ca la verificarea instruirii va ramane nesemnat pana vine un control de la itm si semneaza ei?
In cazul mentionat de dvs. in discutie, o viza pe instruirea efectuata poate fi a ITM si/ sau a Serv. extern de prevenire si protectie cu care firma are (daca are ?!) incheiat contract de prestari servicii ssm.
Puteti "rezolva" si altfel semnatura. Toate documentele intocmite pentru instruire, inclusiv materialul de programare a instruirii, etc. trebuie semnate de catre conducatorul unitatii/ directorul general.