Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... COMPORTAMENT FEMEIE DIVORTATA
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

COMPORTAMENT FEMEIE DIVORTATA

Luna trecuta am platit in avans pensia intretinere pe 2 ani de zile in valoare de 84 mil iar fosta sotie se plange ca nu ii ajung banii si procedeaza la santaj emotional cu vizita copilului. cum caracterizati acest comportament?
dvs de ce ati platit in avans ?
Lasati caracterizarile.. vizitati copilul dupa programul de vizita , daca nu aveti unul, cereti in instanta.
din acei bani tocmai si-a cumparat o masina si acum cere bani pentru pediatru, gradinita. ...vrea sa ma ia de prost...
Stimata doamna e libera sa emita ce pretentii pofteste, atat timp cat d-voastra v-ati achitat datoria puteti sta linistit, eventual ii puteti sugera ca daca va continua aveti o idee: sa cereti domiciliul copilului la d-voastra pentru ca ea nu se descurca sa-l intretina.
Cris1971, utilizator
intrebasem de ce ati platit in avans..
Doamna nu are dreptul sa va ingradeasca dreptul la vizita pe motiv ca nu ati plati anumite sume de bani.