avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 967 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... COMPORTAMENT FEMEIE DIVORTATA
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

COMPORTAMENT FEMEIE DIVORTATA

Luna trecuta am platit in avans pensia intretinere pe 2 ani de zile in valoare de 84 mil iar fosta sotie se plange ca nu ii ajung banii si procedeaza la santaj emotional cu vizita copilului. cum caracterizati acest comportament?
dvs de ce ati platit in avans ?
Lasati caracterizarile.. vizitati copilul dupa programul de vizita , daca nu aveti unul, cereti in instanta.
din acei bani tocmai si-a cumparat o masina si acum cere bani pentru pediatru, gradinita. ...vrea sa ma ia de prost...
Stimata doamna e libera sa emita ce pretentii pofteste, atat timp cat d-voastra v-ati achitat datoria puteti sta linistit, eventual ii puteti sugera ca daca va continua aveti o idee: sa cereti domiciliul copilului la d-voastra pentru ca ea nu se descurca sa-l intretina.
Ultima modificare: Joi, 12 Martie 2015
Cris1971, utilizator
intrebasem de ce ati platit in avans..
Doamna nu are dreptul sa va ingradeasca dreptul la vizita pe motiv ca nu ati plati anumite sume de bani.

Alte discuții în legătură

Cumparat obiecte in afara pensiei alimentare andreiionel andreiionel Fosta m-a rugat sa ii cumpar copilului o tricicleta in valoare de 350 lei. eu ii platesc pensia alimentara pe card si deja am platit 1 an ... (vezi toată discuția)
Probleme cu fosta sotie - promisiune neonorata neversaynever neversaynever buna ziua,sa ma scuzati va rog ptr ca scriu ptr prima data.am divortat de sotie acum 2 ani,din casatorie rezultind un copil care are 12 ani acum.Problema este ... (vezi toată discuția)
Neplata pensie de întreținere stabilită prin înțelegere, fără hotărâre judecătorească, în luna de vacanță. care pot fi consecințele legale în această situație? CostinIancu CostinIancu Buna ziua! Avem urmatoarea situatie: acum opt ani, in urma unei relatii de concubinaj (nu am fost casatoriti) am devenit parinte. Dar la scurt timp dupa ... (vezi toată discuția)