Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... CUMPARAT OBIECTE IN AFARA PENSIEI ALIMENTARE
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

CUMPARAT OBIECTE IN AFARA PENSIEI ALIMENTARE

Fosta m-a rugat sa ii cumpar copilului o tricicleta in valoare de 350 lei.

eu ii platesc pensia alimentara pe card si deja am platit 1 an jumate in avans.

Vineri iau salariul..ii pot trimite pe card suma de 350 lei cu titlu de pensie intretinere? si de acolo sa ii cumpere copilului meu de 2 ani si 2 luni tricileta.

ma gandesc ca este o suma oarecum mare la posibilitatile mele si as fi castigat pe viitor la pensie
Faceti cum credeti.
Pana la urma este copilul dvoastra. De ce sa nu ii faceti o bucurie, conteaza ca ati platit in avans pensia alimentara?
Credeti ca se poate creste un copil cu 350 lei/luna? De ce sunteti zgarcit cu propriul copil? Pana la urma el este tot ce ramane dupa dvs. Iar tricicleta o sa-i ramana multa vreme in amintire copilului. Faceti un gest de parinte.
pensia mea este de 260 lei pe luna platita in avans pana la 15 iunie 2016 !!!

am un salariul de 1060 lei iar fosta nevasta castiga 8000 ron pe luna!!!

stau cu chirie pe deasupra.

Ieri fosta se plangea ca nu are fesuri de primavara baiatul !!!

m-am hotarat sa ii trimit 350 lei vineri pe card sub forma de pensie si isi poate comanda ea online tricicleta.

baiatul il vad la 2 saptamani cate 5-6 ore la mine fara un program de vizita fiind prea mic inca si nu am domiciliul aici , nu pot cere un program extins.
Nu mai deschideti subiecte noi pe tema pensiei, multumesc.