avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1542 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA norma de venit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA norma de venit

In cazul PFA care desfasoara activitatii agricole si am platit impozit pe norma de venit , mai este necesar sa depunem alte declaratii pentru impozit pe venit? Nu era normal sa platim impozit ca si persoana juridica adica 16% din venit?
Ultima modificare: Miercuri, 11 Martie 2015
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Alina Badea , Avocat 01:16, 12 Martie 2015
Ultima modificare: Joi, 12 Martie 2015
Alina Badea, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie traducator- impozit cristhalia85 cristhalia85 Buna, am primit de curand autorizatia de traducator si as dori sa stiu daca dupa ce o inregistrez la tribunal si nu am venituri trebuie sa platesc ... (vezi toată discuția)
Angajarea de personal in cazul pfa denisa-m denisa-m Buna seara! Sunt pfa cu impozit la norma de venit si mi-as dori ca de la anul sa angajez o persoana .Am inteles ca din 2012 , pfa-urile pot angaja pana la 9 ... (vezi toată discuția)
Pfa - contributii la sanatate Keffr3n Keffr3n Buna ziua, eu sunt angajat cu carte de munca, angajatorul vireaza contributia la pensii, si, ca hobby, mai desfasor, ocazional, o activitate pe PFA. Trebuie sa ... (vezi toată discuția)