Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Beneficiile persoanelor cu incadrare in grad de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Beneficiile persoanelor cu incadrare in grad de handicap mediu

Buna ziua.As dori sa aflu mai multe despre beneficiile persoanelor incadrate in grad de handicap mediu,in special cele cu privire la platile de taxe si impozite la stat daca sunt angajat cu contract de munca.Stiu ca persoanele incadrate in grad de handicap accentuat si grav nu platesc impozitul si cotizatiile la casa de asigurari si deci nu le sunt trase din salar,dar la cei cu handicap mediu nu stiu si as dori sa aflu.Va multumesc!
Persoanele detinatoare de decizie/certificat de incadrare in grad mediu handicap ,nu beneficiaza de facilitatile prev de disp L nr 448/2006 art 26