Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract comodat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract comodat

Buna ziua!

Se poate incheia un contract de comodat intre 2 societati comerciale in urmatoarea situatie? - Persoana juridica A ( comodant ) are un autovehicul pe care societatea juridica B ( comodatar ) doreste sa-l foloseasca pentru activitati ocazionale ale societatii. Acest contract trebuie vizat de un avocat sau un notar? Va multumesc
Buna ziua,
Cheltuielile facute cu bunurile date in comodat nu sunt deductibile din punct de vedere fiscal.
~ Conținut șters la cerere ~