avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract comodat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract comodat

Buna ziua!

Se poate incheia un contract de comodat intre 2 societati comerciale in urmatoarea situatie? - Persoana juridica A ( comodant ) are un autovehicul pe care societatea juridica B ( comodatar ) doreste sa-l foloseasca pentru activitati ocazionale ale societatii. Acest contract trebuie vizat de un avocat sau un notar? Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Adolfina Pop , Consultant fiscal 10:38, 12 Martie 2015
Buna ziua,
Cheltuielile facute cu bunurile date in comodat nu sunt deductibile din punct de vedere fiscal.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contractul de comodat valyyc valyyc Bună ziua! Contractul de comodat trebuie autentificat obligatoriu la notar? Cu stimă! (vezi toată discuția)
Cum imprumuti bani si sa ai siguranta ca ii vei primi inapoi? isa1987 isa1987 buna ziua, doresc sa imprumut pe cineva cu 1000euro dar nu stiu ce act trebuie sa fac la notariat ca sa imi primesc banii inapoi si ce conditii trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Titlul executoriu apeiron2 apeiron2 Rog sa ma ajute cineva. Am incheiat un contract de imprumut de consumatie( o suma de bani) sub semnatura privata . Ce sanse am sa-mi recuperez banii.Acest ... (vezi toată discuția)